V dnešní době už je obézní kde kdo. Abyste tomuto stavu dokázali předejít, nestačí si jen hlídat stravu, ale je vhodné i pravidelně sportovat. A mezi stále oblíbenější pohybové aktivity patří i jezdění na inline bruslích.
Využijte cyklostezek
Brusle inline jsou oproti klasickým břitovým modelům ve velké výhodě. Můžete je totiž používat prakticky po celý rok. Dokonce i v zimním období. Není potřeba mít žádné extra speciální podloží. Bohatě postačí, aby byla zem pevná a rovná.
Je sice možné jezdit po chodnících i po cestách, ale jestli si to nechcete rozházet s chodci, respektive s cyklisty, bude lepší, když využijete cyklostezek, které stejně u nás mají nejlepší povrch a krom milovníků kol se tam s nikým jiným obvykle nestřetnete.
Zahrajte si hokej
Ubírat na váze se dá s pomocí inline bruslí i během kolektivního zápolení, a sice v inline hokeji. Pravidla se od toho klasického moc neliší. Hlavní rozdíl je v tom, že se místo ledové plochy využívá pevné neklouzavé podloží.
Inline hokej může být obdobně tvrdý jakožto jeho starší bratříček, a proto zde nestačí mít pouze brusle, ale také další vybavení, které slouží k ochraně jednotlivých částí těla. Helma a chrániče kolen, loktů, holení a rukou jsou minimálně v profesionálním zápolení zcela nezbytné, avšak zapomínat byste na ně neměli ani v případě, že si jdete zapinkat jen s několika kamarády za barák.
Správná výbava
Není nutné za vybavení platit majlant. Rukavice na inline a další nezbytné chrániče se dají koupit docela levně, jen se nesmí jednat o nějaké šunty kdovíodkud a musí vám perfektně pasovat. V opačném případě si při hraní moc komfortně připadat nebudete, nemluvě o možných případných následcích ve formě zranění.
Dvojnásob to pak platí o bruslích, které by neměly být na noze volně, ovšem na druhou stranu by vás neměly ani tlačit. Velikost bruslí tak nepodceňujte, jinak můžete později trpce litovat.