Archiv rubriky: Inzerce

Jak vypadají dokonalé křivky


Jestliže se domníváte, že se dočtete něco o nejnovějším pohledu na správný rozměr poprsí, budete rychle vyvedeni z omylu. Ženy se starají o mnohem více věcí, než je velikost prsou. Křivky, které jim právem dělají mnohdy větší starosti, představují tvar a tloušťka jejich obočí. Jsou-li dokonalé, dotvářejí perfektní dojem dojem nalíčení očí a celého obličeje. Když nejsou, je třeba vytrhávat či dokreslovat – nebo vytrhávat a dokreslovat. Existuje i jiná cesta?


Lepší žádné líčení než neprofesionální

Měřítka na dokonalý vzhled neexistují jako platónská idea sama o sobě, ale určuje je móda a subjektivní vnímání sebe sama. Co je jisté – opravdu jen málo jedinců může mít dojem, že všechno na jeho těle dosahuje právě platného ideálu. Pořád je co napravovat, a pokud zůstaneme u ranního líčení obličeje, týká se to textury a tónu pleti, rtů, řas, očních víček a obočí. Zkrátka a dobře je toho víc než dost. Nejenže je procedura náročná na čas, zvýšené nároky také klade na šikovnost a dobrý odhad. Poloviny obličeje by měly být symetrické, rtěnka a stíny vzájemně sladěné. Výsledky nepovedeného ranního boje vídáme kolem sebe dnes a denně. Cesta, jak zmírnit ranní tlak před zrcadlem, může spočívat třeba v rozhodnutí pořídit si permanentní obočí.


Malovat si obočí stejně nikoho nebaví


Co si budeme nalhávat, upravovat si obočí je vlastně nuda. Není zde žádný prostor, jak se “vyřádit”, vyjádřit sebe sama a svoji kreativitu. Pokud vynecháme extravagantní nápady vyznavačů Gothic nebo Emo stylu, se kterými vyjít mezi lidi je již na pováženou, požadavky na obočí spočívají ve vytvarování dvou zcela identických oblouků. Řekne se to jednoduše, ale zvládnout narychlo od oka dokonalou souměrnost není hračka. Bude-li požadovaný tvar vytetován, jedinou úpravou obočí bude vytrhnout sem tam nějaký přirozený vlásek, který kazí dojem. Avšak většinou ani to ne, protože k vytetování obočí se uchylují spíše ženy, kterým se přirozeného ochlupení očních oblouků nedostává, než ty, u kterých přebývá. Každopádně veškerá titěrná práce s obočím je tím vyřízena. Samotný zákrok je tak bezproblémový, že není potřeba žádná předchozí konzultace či snad dokonce nějaké vyšetření. Stačí, když se žena objedná a na pořízení permanentního obočí přijde tak nalíčená, jak si přeje po zákroku vypadat. Jen musí dodržet několik nezbytných opatření, jako jsou například zdržení se pití kávy a alkoholických nápojů, návštěvy solária nebo absolvování detoxikačních kúr před zákrokem. Také se nedoporučuje podstoupit jej v prvních dnech menstruace, při zdravotní indispozici v podobě běžného nachlazení nebo v průběhu užívání antibiotik. Pořízení stálého obočí trvá v průměru kolem 3 hodin a vzhledem k mikroskopickému průměru jehel, se kterými se pracuje, je téměř nevnímatelné, nebolí.

Metodou pudrovou či vláskováním?

Podle individuálních požadavků je možné zvolit klasické vláskování neboli microblading, kdy jsou jednotlivé vlásky pečlivě vytetovány a vytvářejí efekt trojrozměrného hustého obočí, nebo tzv. pudrovou metodu, při které se barva sice zapracovává o něco hlouběji do pokožky, ale díky nenápadnému rozmístění působí celkově přirozenějším dojmem, vlastně jenom doplňuje původní přirozené obočí. U obou způsobů po zhojení bývá nutná korekce, byť obvykle jen drobná. Rozdíl je v délce trvání – hlubší pudrová technika poskytuje trvanlivé obočí cca na dva roky a poté mizí jen pozvolna a nenápadně, klasické vláskování na rok až rok a půl, na znovunamalování se doporučuje chodit každým rokem.
Představuje pro vás nedokonalé obočí problém? Uvažovali jste někdy o úplném odstranění obočí, Jak obočí dokresluje podle vás vzhled obličeje?

Bytové projekty v Praze pod drobnohledem – co při výběru nemovitosti klienty developerských společností nejvíc zajímá?

Bytové projekty v Praze jsou dlouhodobě nedostatkovým zbožím. Bohužel. Množství novostaveb, které jsou developeři schopni potenciálním zájemcům nabídnout, už léta pokulhává za poptávkou. Obzvláště patrné je to v posledních dvanácti měsících, které jsou charakterizovány nebývalým apetitem kupujících. Nejen Praha, ale téměř celá Česká republika právě prožívá realitní horečku. Situace však není taková, že by v našem hlavním městě nebylo vůbec z čeho vybírat, spíše naopak. Zajímavých projektů se každoročně objevuje celá řada. Nabídka nově budovaných bytů ale k uspokojení všech zájemců nestačí. Zda uspějete či ne, o tom zpravidla rozhoduje hlavně rychlost, s jakou prodávajícího oslovíte. Pokud se tedy chystáte kupovat, příliš neotálejte! Chcete vědět, co developerům brání v rozsáhlejší výstavbě? A zajímá vás, zda jsou dnes lidé ochotni koupit takřka cokoliv, případně jaká kritéria při výběru novostavby zohledňují nejčastěji?

Bytové projekty v Praze jako nedostatkové zboží

V naší metropoli rok co rok vyrůstá několik tisíc bytů v rozmanitých a většinou velice kvalitních rezidenčních projektech. A nejen to. Přibývá rovněž obchodů, kancelářských budov i dalších, často velmi zajímavých staveb. Vzhledem k velikosti Prahy a s ohledem na neustále sílící poptávku po nemovitostech, jde však stále o množství zcela nedostatečné. Byty jsou bez nadsázky nedostatkovým zbožím. Zájem kupujících zatím nezchladily ani vysoké ceny, za které jsou rezidenční nemovitosti v našem hlavním městě nabízeny. Stotisícovou hranici za metr čtvereční podlahové plochy překročily pražské novostavby už někdy před třemi lety a aktuálně jsou s více než 125 tisíci korunami za 1 m2 suverénně nejdražším bydlením u nás. Pokud jde o ceny, ty patří k nejvyšším dokonce v rámci celého středoevropského regionu.

Cenový vývoj – nové byty v Praze

OBDOBÍ09/201805/201909/2019
Kč za 1m2101 900109 400112 300
OBDOBÍ05/202009/202005/2021
Kč za 1m2117 000118 200125 400

Nabídka versus poptávka

Zjevný nesoulad mezi tím, co jsou stavaři každoročně schopni nabídnout a tím, jak silná je poptávka po nemovitostech, je jevem, s nímž se potýkáme už dlouhou dobu. Současná „realitní“ horečka“ dala tomuto nepoměru ještě více vyniknout. Doslova nákupní šílenství, které v posledních měsících zachvátilo značnou část tuzemské populace, však není ani tak způsobeno touhou po vlastním bydlení, jako spíše obavami z budoucnosti. Obavami o to, co provede s úsporami lidí pozvolna rostoucí inflace. Investice do nemovitosti, případně do nemovitostního fondu se tedy řadě z nás jeví jako rozumný krok. A přestože koupě bytu či domu vždy byla, a navzdory vysokým cenám stále ještě je, považována za jeden z nejbezpečnějších způsobů, jakým lze s volnými penězi naložit, je takovou investici vždy dobré důkladně promyslet. Možná se ptáte, co developerům brání v tom, aby rezidenčních projektů realizovali o poznání více a vyšli tak neutuchající poptávce vstříc? Dobrá otázka! Hned se na ni podíváme.

Jádrem problému jsou povolovací procesy

O zdlouhavém stavebním řízení, s nímž se musí potýkat téměř každý, kdo se v České republice rozhodne něco vybudovat, toho už bylo napsáno hodně. Bohužel právem. Komplikované povolovací procesy spojené s realizací developerských projektů je totiž možné považovat za jádro problému. Problému s nedostatkem bytů, jehož průvodním jevem jsou vytrvale rostoucí ceny tuzemských nemovitostí. Nový stavební zákon, který měl situaci zlepšit, byl připravován řadu měsíců. Nedávno dokonce dostal požehnání našich poslanců. Své připomínky k jeho obsahu však vznesli někteří odborníci i nejrůznější organizace a tak nakonec došlo k jeho zamítnutí senátem. Takže prozatím jsou stavaři tam, kde byli. Vlastně ne! Jsou na tom ještě o něco hůř než v letech minulých! Opatření proti koronaviru totiž způsobila citelný nedostatek zahraničních dělníků, bez nichž naše stavebnictví „jede stěží na půl plynu“. Narušení dodavatelských řetězců a s ním související zdražování materiálů je pak dalším úderem, který komplikuje realizaci bytových projektů a tlačí jejich ceny opět vzhůru.

Cena, lokalita či renomé developera?

V úvodu jsme slíbili, že se podíváme na to, čím se zájemci o bytové projekty při svém výběru nechávají nejvíce ovlivnit . Momentálně by se sice mohlo zdát, že mnozí nakupují více méně bez rozmyslu a jsou ochotni zaplatit vysoké sumy téměř za cokoliv. Někdy to tak snad i je, nicméně většina kupujících se zpravidla rozhoduje na základě několika hlavních kritérií. O jaká kritéria se jedná, to nám ochotně sdělili zástupci několika renomovaných společností, jako jsou JRD, Finep, Ekospol či Trigema. Co podle názoru zkušených odborníků hraje v rozhodování zájemců tu nejpodstatnější roli? Jsou to především tato hlediska:

  1. CENA – Cena je celkem pochopitelně jedním z nejdůležitějších faktorů vůbec.
  2. LOKALITA – Lokalita má na rozhodování lidí rovněž velký vliv. Někdo dá přednost centru města, jiný si zvolí periferii.
  3. KVALITA PROJEKTU I JEHO PROVEDENÍ – To, jak je projekt architektonicky zdařilý a jaké materiály byly při jeho výstavbě použity, je pro většinu kupujících samozřejmě také velmi důležité.
  4. DOPRAVNÍ SPOJENÍ A OBČANSKÁ VYBAVENOST – Dvě věci, které jsou zmiňovány rovněž velice často.
  5. ENERGETICKÁ ÚSPORNOST A DOSTATEK ZELENĚ – Zde je možné konstatovat, že se jedná o faktory relativně nové, s nimiž byste se ještě před takovými deseti lety setkali spíše ojediněle. Dnes je to však pro většinu lidí velmi důležité!
  6. RENOMÉ DEVELOPERA – Jakou má developerská společnost pověst, zohledňuje také čím dál více lidí. Jednak chtějí za své peníze dostat to, co stavař v projektu slibuje a také by na stěhování neradi čekali déle než je nezbytně nutné.

Co je nejdůležitější pro vás?

Zorientovat se na trhu s realitami nemusí být pro laika vůbec jednoduché. Kde a od koho bydlení koupit, jaké lokalitě dát přednost, pořizovat byt za své či na úvěr? Otázek, jejichž zodpovězení vám umožní si ujasnit, co se ještě vyplatí a co už nikoliv, je celá řada. Co je však důležité pro jednoho, tomu jiný tolik váhy přikládat nemusí.

A jaká kritéria považujete za nejdůležitější vy? Nebo se v dohledné době žádnou nemovitost kupovat nechystáte?

Uvažujete o plastické operaci prsou? Co je dobré před zákrokem zvážit

Podařilo se vám zhubnout, ale s vaší váhou klesl i objem vašeho poprsí? Skončila jste kojení, ale prsa už nejsou taková jaká bývala? Začíná se u vás zemská gravitace projevovat i v důsledku povislých ňader? Máte prsa příliš malá nebo velká? To, jaká ňadra vám příroda nadělí, příliš neovlivníte. Ale co s tím, když se vám váš dekolt nelíbí?

Plastická operace prsou může být řešením. Poprsí bohužel jinak změnit nelze. Dieta ani cvičení v tomto případě nepomohou. Existuje však několik věcí, které by se měly vzít před finálním rozhodnutím v potaz.

Jste to opravdu vy, kdo chce změnu?

Rozhodnutí o vašem těle by se měla týkat přímo vás. Pokud chcete jít na operaci kvůli tomu, že příteli se líbí ženy s velkým poprsím, není to úplně ta správná motivace ke změně části vašeho těla. Partner vás může později opustit, tělesné změny však budou nezvratné.

Vhodná doba na operaci je téměř vždy. Někdy je to však výhodnější

Pokud chcete mít svá nová prsa dlouho krásná, je správné načasování rozhodnutím, které vás zbaví problémů v budoucnosti.

  • Úplně nejvhodnějším časem pro operaci je doba, kdy už neplánujete mít další děti. Popřípadě je plánujete mít až delším časovém horizontu od operace. Těhotenské hormonální bouře totiž mohou ovlivnit nejen vaši psychiku, ale i stav vašeho poprsí. A dokonce i budoucí psychickou odolnost vašeho nenarozeného dítěte. Proto se v těhotenství snažte vyvarovat nepřiměřeného stresu.
  • Pokud máte po porodu, s operací počkejte alespoň 12 měsíců. Dříve vám to ani většina profesionálních klinik neumožní.

Máte-li strach, že existuje maximální věková hranice pro operace, nemusíte se bát. Na věku v tomto případě nezáleží. Co se však bude brát v potaz, je váš zdravotní stav. A to platí pro jakoukoliv věkovou kategorii, která je starší osmnácti let.

Těhotenství a následné kojení s implantáty. Jde to?

  • Těhotenství může ovlivnit vzhled poprsí. Je třeba počítat s tím, že v některých případech bude zapotřebí další nápravy, aby prsa vypadala jako před početím dítěte.
  • Máte-li obavu z toho, že nebudete moci kojit, nemějte. Rozhodnete-li se pro kojení, nejsou prsní implantáty žádný problém. Jde to i s nimi. Tento zážitek spojení s dítětem si budete moci užít stejně kvalitně jako maminky s přirozenými prsy. Na vás pak zbyde jen otázka: jakých potravin se při kojení vyvarovat?

Výběru správné kliniky věnujte dostatek času

Kde se necháte operovat, je zásadní. Jedná se o vaše zdraví, tělo i peníze. Nekvalitní zákrok bude mrzet nejvíce vás.

Na co se zaměřte:

  • Lékař, který bude operaci provádět, by měl mít chirurgickou atestaci v oboru plastické chirurgie. Napoví jeho členství v některé z českých společností sdružujících plastické chirurgy. Může se jednat o Českou společnost plastické chirurgie nebo Společnost estetické chirurgie.
  • Nízká cena nemusí vždy znamenat kvalitu. V případě nedostatku finančních prostředků, nabízejí některé renomované kliniky možnost splátek. A to může být lepším řešením, než hledání nejnižší cenové nabídky.
  • Reference jsou dobrým ukazatelem. Nejlepší jsou ty osobní nebo ověřené. Ty ostatní berte s rezervou. Nikdy nevíte, kdo operaci opravdu prodělal a je spokojený, a kdo je za předstírání spokojenosti zaplacen.
  • Samotná konzultace může být také velmi dobrým vodítkem. Vaše přání jsou podstatná. Lékař by však měl zůstat kritický a upozornit na rizika nebo zdravotní nevhodnost vašich přestav. Také pokud bude sezení krátké a rychlé, zpozorněte. Takto se profesionál nechová.
  • Počítejte s tím, že na klinice zůstanete jednu noc na pozorování. Tedy i kvalita nabízené pooperační péče by měla být důležitou součástí vašeho rozhodnutí.

A co vy? Bylo pro vás někdy vaše poprsí překážkou?

Vyhlazení jizev v kostce: co byste o nich a jejich korekci měli vědět

Byť úplné vyhlazení jizvy není možné, lze jejich vzhled korigovat tak, aby rozdíl od zdravé pokožky byl minimální. Jak je tedy zmírnit svépomocí a kdy se rozhodnout pro jejich úpravu lékaři?

​Vyhlazení jizev motivují nejen estetické důvody.

Představte si kůži jako hedvábné plátno – jemné, ale tak delikátní, že každé jeho porušení bude oku patrné. Stejně tak je to i s jizvami. Tělo dokáže porušenou kůži obnovit, ale ne ji reprodukovat se stejnými estetickými a funkčními vlastnostmi. Zjizvená tkáň tak na první pohled vypadá jinak; odlišuje se také svou citlivostí. To se projevuje pálením, svěděním a častou bolestí při pohybu a tření o oblečení. I tyto obtíže lze vhodnou péčí a zákrokem dermatologa vyřešit.

​Charakter jizvy můžete částečně ovlivnit

Hojení rány záleží na celé řadě faktorů. Důležitou roli hrají genetika, věk, typ pleti, závažnost poranění a jeho umístění. V neposlední řadě výslednou jizvu určuje i zručnost lékaře. Co ale můžete udělat vy sami?

  • Zpočátku jizvu nijak nezatěžujte! První dva týdny je kožní spojení ještě nestálé.
  • Pokud je rána na fyzicky namáhaném místě, fixujte ji tzv. náplasťovými stehy.
  • V druhé fázi se zaměřte na elasticitu kůže. Pomohou jemné tlakové masáže a ošetřování oleji, mastmi, silikonovými gely nebo plátky. Příznivé účinky mají kokosový a levandulový olej, jablečný ocet a produkty obsahující aloe vera a vitamín E.
  • Masáže provádějte minimálně 5x denně po dobu 10 – 15 minut. K ustálení jizvy dojde asi po půl roce, proto v péči nepolevujte.

​Typ jizvy jako klíč k výběru metody zákroku.

Pokud se jizva nezahojila ideálně, lze ji modifikovat zásahem lékaře. Výběr nejvhodnějšího způsobu se odvíjí od jejího charakteru.

  • atrofické – vkleslé pod okolní tkáň
  • hypertrofické – plasticky vystouplé
  • keloidní – vyvýšené, velikostně přesahující rozsah původního zranění s tendencí k recidivě

V současnosti je pro úpravu jizev k dispozici široké množství metod a jejich kombinací. Léčba novějších jizev zpravidla bývá efektivnější, proto ji neodkládejte ani v případě dětských pacientů. Dnešní postupy jsou velmi šetrné a vhodné i pro ně.

  • Chirurgické odstranění
    Spočívá ve vyříznutí jizvy a opětovném sešití rány. Úspěšně se praktikuje v případě vystouplých i propadlých jizev.
  • Výplně
    Ideální pro korekci atrofických jizev kyselinou hyaluronovou či vlastní tukovou tkání.
  • Microneedling
    Pokleslé i hypertrofické jizvy lze zmírnit pomocí přístroje s množstvím jehliček, které vysokofrekvenčně pronikají do svrchní části kůže. Drobné vpichy nastartují tvorbu kolagenu a urychlí regeneraci tkáně.
  • Terapie kortikoidy
    Injekční aplikací kortikoidů na zjizvené místo lze zamezit nadměrnému vzniku vaziva. Používá se zejména při léčbě keloidů.
  • Ošetření laserem
    Laser pracuje s maximální přesností a intenzitou pouze s postiženou tkání, čímž nedojde k dalšímu poranění. Existuje celá řada typů laserů, jejichž specifika umožňují korigovat všechny druhy jizev, včetně těch staršího data. Ošetření je velmi šetrné a garantuje rychlé hojení.
  • Kryalizace
    Hypertrofické a keloidní jizvy lze ošetřit podchlazením pomocí tekutého dusíku. Na dotčeném místě po sloupnutí vytvoří nová a hladší kůže.

​Buďte realističtí a zachovejte trpělivost.

Původní textura tkáně je neobnovitelná, proto nečekejte, že jizva zmizí úplně. Je ale možné její výrazné zploštění či zesvětlení, aby nepůsobila přílišný diskomfort a byla méně viditelné. Nezapomeňte tělu dopřát dostatek času. Hojení jizev je náročné, ale péče o ně se vám vrátí.

Jaké máte zkušenosti s hojením a vyhlazováním jizev vy? Napište nám!

JOHNS MRIZKA CHLADICE Q CHROMOVÁ S RAMEM ČERNÁ PRAVÁ

Každý chce vypadat, stejně tak i vaše auto chce mezi auty vypadat. Které auto by se nechtělo chlubit novým úsměvem. Povrchová úprava chromu odráží úsměv kolemjdoucích. Tato mřížka absolutně změní první dojem z vozu. Nechť ostatní dvoustopá vozidla závidí. Mřížka jakožto jeden z hlavních designových prvků vozidla vyzdvihuje logo značky na přední straně auta. Tato mřížka svým tvarem nepůsobí nijak agresivně, spíše neutrálně a důstojně.

Správné chlazení vyžaduje správné konstrukční řešení mřížky. Chlazení motoru se s touto mřížkou dostane do harmonie. Mřížka bude rovnoměrně distribuovat přísun chladivého proudu vzduchu do oblasti za ní přímo ke chladiči motoru. Chladič rozhodně nebude mít omezenou funkčnost z důvodu nevhodné mřížky.

Vlastnost ohebnosti materiálu, kterou se výrobce vyznačuje, podchycuje hned několik častých problémů. Nedochází k okamžitému popraskání celého dílu jen proto, že někde lehce narazíte. Tato skutečnost ohebnosti má za následek minimalizaci případných škod nebo zranění během menších incidentů nebo nehod. Je to jeden z hlavních charakterových rysů všech výrobků tohoto druhu u výrobce JOHNS. Každopádně i bez přímých střetů, dochází k provozním oděrkám na povrchu materiálů. Můžou za to odlétající kamínky od kol jedoucích aut, nákupní košíky na parkovišti, dveře jiných aut, oděrky na zrcátcích v zúžených prostorách a spousta dalších míst. Časem je potřeba tyto díly vyměnit, běžná povrchová úprava nemusí stačit. Výrobce se právě proto soustředí zejména na vysokou cenovou dostupnost svých produktů na trhu s kvalitou požadovanou zákazníky.

Společnost JOHNS nemá v plánu prodej svých produktů napřímo do spotřebitelského trhu. Nicméně obhospodaření celého trhu zajišťuje pečlivě sestavovanou distributorskou sítí. Skladová zásoba výrobce ve spojení s komplexní sítí distribuce zajišťuje nemožnost výpadku dodávek produktů do trhu. S těmito hodnotami se JOHNS řadí do popředí mezi ostatní společnosti v automotive průmyslu.

Více informací na www.AutoDoc.Cz

Češi v Chorvatsku často využívají ambulantní ošetření

Přestože je Chorvatsko nejoblíbenější dovolenkovou destinací Čechů, ještě stále ho pořádně neznají. Neuvědomují si, že moře není rybník ani bazén, a tak v něm mohou narazit na různé proudy a mořské živočichy. Tržné a řezné rány, odřeniny a zhmožděniny jsou tedy velmi častými mořskými úrazy. Někdy se stává, že kvůli nim turisté musí podstoupit ambulantní ošetření, výjimečně končí dokonce na chirurgii.

Každý si přeje zažít bezproblémovou dovolenou, avšak nehody se občas stávají a někdy prostě není možné čekat na lékařské ošetření až do Čech. Proto je nutné si před odjezdem do cizí země zařídit dobré cestovní pojištění zahraničí. Ochrání nejen vaše zdraví, ale také majetek. Může vám pomoci například i v případě, že způsobíte škodu na zdraví či majetku, nebo když vám v zahraničí odcizí vaše drahé golfové vybavení. I při cestě do „obyčejného“ Chorvatska se to vyplatí.

Stojí pár korun a může vám zachránit život

Cestovní pojištění do Chorvatska vás vyjde na pár korun denně na osobu. Za celou rodinu tedy zaplatíte hloupých pár stovek, které vám ve finále mohou významně pomoci. Základní pojištění vás finančně zajistí minimálně v případech náhlého onemocnění, úrazu a úmrtí. Dražší varianty se vztahují i na odpovědnost, storno zájezdu či poškození zavazadel. Záleží jen na vás, co si vyberete.

Nejlepší je srovnat si několik nabídek, podívat se na cenu, podmínky a vybrat to, co vám přesně sedne. Pokud například víte, že budete zkoušet adrenalinové sporty na vodě, připojistěte se speciálně pro tyto případy.

Nepodceňte to, cestovní pojištění online si dnes zařídíte za pár minut. Nemusíte navštěvovat žádnou pobočku pojišťovny, vše domluvíte přes internet klidně den před odjezdem.

Spousta lidí, kteří jezdí do Chorvatska pravidelně, si mylně myslí, že se jim nic nemůže stát. Buďte chytřejší a zařiďte si cestovní pojištění.

Jak se pojistit na cestu do Chorvatska?

Za krásou chorvatských ostrovů, pláží a moře jezdí každý rok tisíce Čechů. I letos tomu nebude jinak. Možná jste si koupili jeden z cenově atraktivních zájezdů, nebo už bedlivě kontrolujete vaše auto, aby cestu zvládlo. Obě varianty cesty do Chorvatska mají kromě několikahodinové cesty společné ještě jednu věc – každý turista by měl mít řádné pojištění! Nabízí se hned několik variant pojistek, které vám budou krýt záda v různých situacích. Jaké pojištění musíte mít a proč?

Základní cestovní pojištění nestačí!

Většina turistů se vydá za hranice pouze s klasickou cestovní pojistkou, za kterou zaplatí třeba jen 10 Kč na den. Tím obrovsky riskují. Cena cestovního pojištění by měla stát až na posledním místě. Za několik korun na den se dá koupit většinou pojistka s nízkými limity, které jsou nebezpečné. Pokud budete potřebovat lékařské ošetření, nemusí na to nízké limity stačit. Volte raději pojištění s vysokými limity léčebných výloh (cca 5 000 000 Kč). Samo o sobě cestovní pojištění nestačí. Zahrnuje totiž jen lékařskou péči.

ostrovychorvatska.cz_online_ergo_cz_01

Odpovědnost, zavazadla a úraz

Určitě je vhodné si vyřídit pojištění odpovědnosti. To kryje záda v případě, když při neúmyslném jednání způsobíte škodu cizí osobě. Jak přesně toto pojištění funguje, se dozvíte zde. Pojištění zavazadel se vám bude hodit ve chvíli, kdy cestujete autobusem, vlakem či letadlem. Ideální výše pojistných limitů je v jeho případě 30 000 Kč. Ochrání vás při ztrátě, zpoždění i zničení vaší bagáže. Pojištění úrazu je ochranou při trvalých následcích zranění a také pro případ smrti.

ostrovychorvatska.cz_online_ergo_cz_02

Storno, sporty i počasí

Cestovní pojištění do Chorvatska může zahrnovat i specifické typy pojistek. Pojištění storna je pro případ, že budete muset zájezd zrušit z vážných důvodů, jako jsou zdravotní komplikace, úraz, ztráta zaměstnání a další. Pokud vyrážíte s cestovní kanceláří, můžete narazit i na tzv. pojištění počasí. Určitě se vyplatí pojištění rizikových sportů – dejte si pozor, každá pojišťovna si vede vlastní seznam. Pro dokonalý přehled si přečtěte ještě odpovědi na časté dotazy k pojištění do Chorvatska.